תכנון וייצור ארונות חשמל ושמירה על הבטיחות

 

ארונות חשמל הם אמצעי ההגנה היעיל ביותר כנגד התחשמלות מצד אחד, ומשמשים כאמצעי יעיל להגנה על החיווט והציוד החשמלי מפני נזקים שעלולים להיגרם בידי אדם או בדרכים אחרות. מאיזה חומרים בנויים ארונות החשמל? מהו המבנה של הארונות כאמור וכיצד מתבצעת החלוקה הפנימית בתוכם? מהן אמות המידה לבדיקת הבטיחות של ארון החשמל והאיכות שלו?

 

ארון חשמל – ממה הוא בנוי ולמה

 

ארונות חשמל הם, כאמור, המסגרת שבה מותקנים הרכיבים של לוח חשמל. הלוח מקבל את זרם החשמל ממקור חיצוני, ארונות חשמלואחראי על הפיזור שלו לכל במקומות המחוברים אליו. לוח חשמל ביתי יכלול חיבורים נפרדים לחלקי הבית השונים. לוח חשמל של בניין יהיה מחובר לכל אחת מהדירות בו, וכן יכלול חיבור חשמלי לשטחים הציבוריים בבית. ארון חשמל שכונתי יכלול חיבור לכל אחד מהבניינים בשכונה, וכך הלאה. למעשה, גם ערים ואפילו מדינות, מופעלות באמצעות לוח חשמל. עם זאת, המבנה של הלוחות והאופי של הזיווד שלהם, קרי ארונות החשמל, צריך להיות מותאם לעוצמת הזרם העובר בהם.

 

החלוקה הפנימית בתוך ארונות חשמל

 

ארונות חשמל מחולקים בהתאם למטרה שאותה הם משרתים. החלוקה הפנימית בארון היא פונקציונאלית, ונועדה לשתי מטרות: המטרה הראשונה היא שמירה טובה על כל אחד מהתאים, האחראי על אזור מסוים. השמירה מבודדת כל אחד מהחלקים, כך שאם נוצרת בעיה, תהיה אפשרות לתקן אותה בקלות בלא חשש לפגיעה במקומות אחרים.  המטרה השנייה, בעיקר כשמדובר בארונות המשרתים מבנים או אזורים נרחבים, היא למצוא בקלות את מקום התקלה, לבודד' אותו ולתקן אותו במהירות האפשרית.

 

בטיחות ואיכות של ארון החשמל

 

ארון חשמל נועד, בראש וראשונה, לשרת את המטרה שלשמה נבנה – אספקת חשמל מסודרת. ואולם יש לו מטרה חשבה לא פחות – שמירה על חיי אדם . רמת הבטיחות והאיכות של הארון מתייחסת ליכולת שלו למלא את שני הייעודים שלו בהצלחה.

אנשי המקצוע המיומנים של תמחש – תעשיית מתכת וחשמל, אמונים על ייצור ארונות חשמל באיכות הגבוהה ביותר, בהתאמה מיטבית לצרכי הלקוח. כדאי ליצור קשר עוד היום והמומחים שלנו יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך בבחירת המוצר המתאים עבורך וילוו אותך לאורך כל הדרך עד לסיום העבודה.

ארונות חשמל תיקניים: לתמחש סיסטם עד 4000A מאושר ע"י מת"י עם שני סוגי ציוד וסיסטם עד 250A עם 7 סוגי ציוד גם הוא מאושר ע"י מת"י. תמחש יודעת לייצר ארונות חשמל ע"פ דרישת הלקוח ובהתאם לתקינה הבינ"ל. לחברה מהנדסים ויועצים טכניים שיודעים לייעץ בתכנון לוחות חשמל