מהו ציר מכופף?

ציר מהווה גורם משמעותי בפעולתן התקינה של דלתות כאשר הוא המרכז סביבו נעה הדלת. הצוות המקצועי של תמחש, תעשיית מתכת וחשמל, המתמחה גם בפרופילי גומי מספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על ציר מכופף, כדי לסייע לכם לבחור צירים מתאימים.

 

מהו ציר?

 

ציר הוא המרכז, או המוקד סביבו מתגבשים. כך לדוגמה ניתן לומר שבית הסבתא היה הציר סביבו נעה המשפחה. גם כאשר מדברים על ציר בקשר לדלת מתכוונים לנקודת מרכז- הציר עליו נעה הדלת, נפתחת ונסגרת. למעשה, הציר הוא מעין מתקן מפרקי לו לפחות שני חלקים הנעולים ומסתובבים סביב אותו הציר. צירים משמשים לדלתות כניסה, דלתות פנים ועוד, ואולם צירים לא משמשים רק לדלתות. גם בסוגים מסוימים של חלונות, במכונות שונות ועוד ייעשה שימוש בצירים.

 

החשיבות של ציר מכופף לדלת

 

הציר הוא נקודת המרכז של הדלת והוא משמעותי במיוחד כאשר מדברים על דלתות. ללא ציר איכותי הדלת לא תנוע בצורה טובה. אם הצירים לא חזקים מספיק הדלת עלולה להישבר ואם הם חלודים הדלת עלולה לחרוק ולהוות מטרד לא נעים. כדי להימנע מבעיות כאלה חשוף להקפיד על שימוש בצירים העשויים מחומרים איכותיים.

 

ממה עשויים צירים?

 

צירים עשויים בדרך כלל ממתכות מסוגים שונים כמו אלומיניום וברזל. בצירים רבים נעשה שימוש בנירוסטה כיוון שהוא חומר חזק מאוד שאינו מחליד ואינו צובר לכלוך. החסרון הבולט בשימוש בצירי נירוסטה הוא מחירם הגבוה, אולם עמידותו הרבה עשויה להצדיק את ההשקעה.

 

סוגי צירים

 

קיימים סוגים שונים של צירים לדלת, ואחד מהם הוא ציר מכופף. הציר המכופף מגיע בתצורות שונות והוא מתאים לדלתות מסוגים שונים. כך למשל, ציר מכופף 3 כנפיים מורכב משלושה חלקים הנעים על גבי ציר אחד. סוג נוסף הוא ציר לדלת זכוכית, הכולל חלק עגול המתחבר לדלת הזכוכית, וחלק שטוח יותר המתחבר אל הארון.

 

התאמת הציר לדלת תיעשה על בסיס מימדי הדלת שצריכה לנוע על גבי הציר ועל בסיס משקלה. ההתאמה תיעשה על ידי מדידה מדויקת של הדלת ומחשבה גם על גודלו של הציר. אם אין לכם הבנה מספקת ואתם לא יודעים איזה ציר מכופף יתאים לכם כדאי להתייעץ עם חברה בעלת ניסיון בתחום שתסייע לכם להתאים את האחד שיתאים.

 

ציר מכופף | תמחש תעשיות מתכת