המדריך לרכישת ארונות פוליאסטר

עומדים בפני רכישה של ארונות חשמל ביתיים? ארונות חשמל חיצוניים? ארונות לשימוש תעשייתי? המומחים של חברת תמחש תעשיית מתכת וייצור לוחות חשמל בע"מ, מסבירים שבשוק קיים כיום היצע לא מבוטל של ארונות חשמל מסוגים, חומרים וצרכים משתנים, בהם ארונות פוליאסטר, נירוסטה, פח, פוליקרבונט, דקורפיט וחומרים נוספים. 
 

ארונות פוליאסטר | תמחש ייצור ארונות ולוחות חשמלארונות הנירוסטה משמשים בעיקר בתעשיית התרופות, תעשיית המזון והמשקאות, וכן במפעלים פטרוכימיים בהם נדרשת עמידות גבוהה כנגד קורוזיה וסביבה מלוחה. ארונות ממתכת עשויים מחומרים מגוונים בהתאם לפתרונות שהם מתוכננים לספק, כמו לדוגמה ארונות שמיועדים לסביבה נפיצה, ארונות כנגד הפרעות אלקטרומגנטיות או כאלו המותאמים אינדיבידואלית לסביבה תעשייתית קשה. 
 

השימוש בארונות פוליאסטר נפוץ במיוחד בתעשייה עבור מתקני חשמל ותשתיות חיצוניות, שכן הם מתאפיינים בעמידות גבוהה לחשיפה אל קרינת שמש ישירה, טמפרטורות קיצוניות, וכן למים ורטיבות, חומרים כימיים אגרסיביים וכיוצא בזה. 

 

מהו הפוליאסטר?


הפוליאסטר מהווה שם כללי למשפחה של תרכובות אורגניות הקיימות בטבע. עם זאת, על אף שמדובר בחומר אורגני טבעי, המושג "פוליאסטר" מתייחס בדרך כלל לקבוצה נרחבת  של חומרים סינתטיים כגון פוליאתילן ופוליקרבונט. השימוש בפוליאסטר שכיח מאוד בתעשיית הבדים והאריגים, בתעשיית הרהיטים, וכן בייצור סרטי צילום, בקבוקים, יריעות בידוד וחומרים מורכבים כגון הפיברגלס. 
 

המומחים מבית חברת תמחש מוסיפים שבשל עמידותם האיתנה בתנאי סביבה קשים, השימוש בארונות פוליאסטר ומתכת שכיח במיוחד בקרב חברות התקשורת, יצרני מכונות, וכן במפעלים וגופים מוניציפליים הנוגעים לתחומי התחבורה, המחשוב, החשמל וכדומה, מהסיבה שעבודה בסביבה קשה ונטולת הגנה נכונה עלולה לחשוף את הציוד לחומרים אגרסיביים שונים ולהוביל לנזק רב.

 

מעטפת של הגנות על הציוד החשמלי


ניתן למצוא כיום מגוון רחב של קופסאות תעשייתיות וארונות פוליאסטר להתקנה על הרצפה או לתליה על הקיר, הנותנים מענה אופטימלי ליישומים בהתקנה חיצונית ובתנאי סביבה קשים. הארונות עשויים על פי רוב מפוליקרבונט וחומר תרמופלסטי, והם קלים להתקנה חזקים ביותר ומותאמים לשימוש בסביבות תובעניות במיוחד. 
 

אחד מסוגי ארונות הפוליאסטר שמייצרת חברת תמחש הוא ארון מדגם IP-65 המשווק במגוון רחב של מידות שונות. המומחים מבית תמחש מסבירים שהמושג IP (ingress protection) מהווה סימון כללי שנועד להגדיר את מעטפות ההגנה על הציוד החשמלי. ארונות הפוליאסטר שמייצרת תמחש, מספקים הגנה מוחלטת הן כנגד חדירת אבק והן הגנה כנגד סילון מים המותז על המוצר בעצמה של 5.12 ליטרים בדקה מכל זווית ומכל כוון אפשרי.