מכלול ההגדרות הנוגעות ללוחות חשמל - תקן 61439

תקן 61439 קובע ומפרט את ההגדרות הנוגעות לתנאי השירות, דרישות המבנה, דרישות האימות והמאפיינים הטכניים ללוחות בכל הנוגע למיתוג ובקרה למתח נמוך. סדרת התקנים הבינלאומיים הקודמים עברה שינוי וזאת בשל הצורך בפרשנות, בהשלמות ובעדכונים עבור החלקים השונים של התקן. נוכח צורך זה, פרסמה הוועדה הבינלאומית האלקטרוטכנית את תקן 61439 במטרה להסדיר את נושא הבטיחות והביצועים של לוחות חשמל על כל מרכיביהם. 

 

תקן 61439

 

 

תקן 61439 – פירוט המידע המועבר ללקוח ללא צורך בפרשנות


תקן 61439 כולל יותר הגדרות הנוגעות לבדיקות ולהליכים של בדיקת התכנון וכן הוא כולל יותר נתונים בנושאים התפעוליים והתכנוניים. התקן החדש מפרט את המידע אשר מועבר בין היצרן ללקוח ומדובר בשינוי חיובי ביחס לתקנים הישנים ואשר אינו מצריך פרשנויות. תקן 61439 מציג את הדרישות הכלליות להגדרת לוחות וכן תקן ספציפי עבור כל סוג של לוח. בהתאם לתקנות החדשות, חלקי התקן הישראלי אינם עצמאיים, כאשר האימות של לוח מוכרז מתייחס לתקן הספציפי של הלוח וכן לתקן הדרישות הכלליות. 

 

 

פתרונות טכניים במחירים אטרקטיביים

 

חברת תמחש פועלת החל משנת 1982 בתחום פיתוח, ייצור ושיווק ארונות חשמל ומוצרי מתכת. מפעל החברה ממוקם באשקלון ומעסיק מהנדסי חשמל, הנדסאים ויועצים טכניים. החברה קיבלה על עצמה להוביל את שוק תקינות החשמל בארץ, פועלת על פי תקן 61439 והיא מהמובילות בשוק המקומי בתקינה בינלאומית. צוות המומחים של חברת תמחש שואף למצוינות וזאת תוך שמירה על מחירים תחרותיים ואטרקטיביים. אנו מספקים פתרונות טכניים ייחודיים ומגוונים המבוססים על ניסיון מקצועי משולב בתחומי הפיתוח, התכנון וההנדסה וזאת בהתאם לתקנים הבין לאומיים ותוך ליווי צמוד של יועצים טכניים. בין לקוחות החברה תוכלו למצוא: מוסדות ציבוריים, קבלנים, סיטונאי חשמל, יצרני לוחות חשמל, מפעלים, חממות ועוד.