הוראות בטיחות ואיכות - תו תקן ללוחות חשמל

ענף החשמל הינו תחום הדורש מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר וכן עמידה בסטנדרטי העבודה, בתקנים ובנהלים המחמירים ביותר וזאת על מנת לספק שירות איכותי ובטיחותי.

תו תקן ללוחות חשמל מהווה אמצעי חשוב ואף הכרחי לשמירה ולהבטחה של ייצור לוחות חשמל בתהליך מבוקר היטב וכזה אשר יבטיח שימוש בטוח. כל חריגה בתהליך התקין של ייצור לוחות חשמל עלול לעלות ביוקר הן מבחינת משאבים ואף חמור מכך בפגיעה בנפש.

לשם כך נועדו הכללים והתקנות הקובעים את הסטנדרטים והנהלים הנדרשים לייצור וטיפול בלוחות חשמל באופן מקצועי. 


תו תקן ללוחות חשמל – מקצועיות, אחריות ובטיחות הן שם המשחק


מכלול ההגדרות הנוגעות ללוחות חשמל עברו עדכון לאחרונה וכיום התקן הכולל והמקיף בתחום הינו תו תקן ללוחות חשמל 61439 אשר מפרט את הדרישות הטכניות והמבניות למיתוג ובקרה של מתח נמוך. תו תקן ללוחות חשמל נועד להסדיר את נושא הביצועים והבטיחות של לוחות חשמל ומרכיביהם. פעולה העומדת בתקן לוחות חשמל עוסק בנתונים התכנוניים והתפעוליים וזאת ללא צורך בפרשנויות, שכן תו תקן ללוחות חשמל כיום הינו מפורט וברור וכולל פרטים חיוניים עבור כל סוגי הלוחות. ייצור, תיקון ושירות עבור לוחות חשמל חייב להתבצע בידי איש מקצוע מנוסה ומימון בתחום הספציפי, שכן מדובר במלאכה הדורשת מיומנות גבוהה, כישורים וכלים טכניים ומקצועיים מגוונים. האחריות על ייצור לוחות חשמל חייבת להימצא בידיים אמונות של חברה המשמשת כקבלנית חשמל ופועלת בכפוף ועל פי תו תקן ללוחות חשמל. 


תכנון וייצור לוחות חשמל תוך עמידה בתקנים המחמירים ביותר


חברת תמחש מתמחה בתכנון וייצור לוחות חשמל ובקרה למגוון מגזרים בהם התעשייה הכבדה ומפעלים שונים ומתמחה בביצוע פרויקטים מורכבים בצורה מקצועית ואמינה. צוות החברה כולל מומחים מתחומים שונים בהם מהנדסי חשמל מורשים, מתכננים ואנשי שטח. כל תהליך ייצור והתקנה של לוחות חשמל על ידינו מתבצע על פי תו תקן ללוחות חשמל וכל מערכת עוברת תהליכי בקרת איכות ובטיחות טרם היא מגיעה ללקוח. 

תו תקן ללוחות חשמל דגשים חשובים 


מוצרים שמיוצרים על פי תקני איכות מקובלים מבטיחים לצרכן איכות גבוהה. במוצרים מסוימים, למשל מרכיבים חשמליים ולוחות חשמל, יש לתו התקן משמעות כפולה ומכופלת. זהו עניין בטיחותי ממדרגה ראשונה. יש לנו כמה דגשים חשובים  בנושא תו תקן ללוחות חשמל. כדאי לקרוא בעיון, טוב להיות מעודכנים. 


תו תקן ללוחות חשמל שבא במקום התקן הישן 


מישהו אמר לכם שיש לו תו תקן? חשוב לדעת שתו תקן לא נמצא חסין מפני שינויים. שלא כמו פסוקי התנ"ך, שלא נוהגים לשנות בהם אפילו אות אחת, תקנים, גם בנושאי חשמל, צריכים מפעם לפעם להשתנות. תקנים צריכים להתעדכן לאור השינויים החלים בתחום. חשוב לדעת לעניין תו תקן ללוחות חשמל: התקן הישן (שמספרו 1419) כבר לא בתוקף. במקומו חל כיום תקן מעודכן יותר – מספרו 61439. אז אם מפעל או איש מקצוע אמר לכם שהוא עובד לפי התקן, וודאו כי מדובר בתקן החדש. 


כך תוודאו שהיצרן עומד בתקנים 


אם אתם, כקבלנים או כלקוחות זקוקים ללוח חשמל אחד או יותר, תרצו בוודאי איכות מספקת. לצד מחיר סביר, תרצו לוודא שהיצרן שאליו אתם פונים, עומד בכל התקנים החדשים. אם יש לכם ספק בדבר, תמיד בקשו מהיצרן לראות אישור ממכון התקנים. אגב, מכון התקנים עצמו מפרט אלו יצרנים קיבלו אישור על כך כי הם פועלים על פי התקן. כלומר, לוחות החשמל שהם מיצרים אכן בטיחותיים, איכותיים וטובים. 


לוחות חשמל בהתאם לשימושים רצויים


לצד עמידה בתנאי התקן, חשוב ללקוח כי לוחות החשמל ייוצרו על פי מפרט רצוי. לא כל הלוחות זהים או אפילו דומים. לא רק בהבדלי אמפר עסקינן. חברה ראויה לשמה תדע לייצר לוחות ופתרונות הנחוצים ללקוח הסופי, על פי התקן ולפי מפרט. פתרונות נדרשים ללוחות למפעלים שונים, למכונים, למערכות מיזוג אוויר, מבני מגורים, משרדים ועוד. 
לצורך ייצור של לוחות חשמל בצורה טובה ואמינה נדרש ניסיון רב. עמידה בתנאי התקן בשילוב ידע בתכנון מערכות, תשתיות חשמל, חיווט ובקרה. יש לכם צורך בפתרונות איכותיים ואמינים? תמחש הינם בעלי תו תקן ללוחות חשמל. ניסיון ומקצועיות, בטיחות ואחריות. 

תו תקן ללוחות חשמל