מהם פסי צבירה?

קווי אספקת חשמל כוללים רכיבים שונים וחלק מאותם רכיבים הם פסי צבירה. פסי הצבירה הם אלו שמקבעים את המתח לנקודה בהם הם מותקנים והם מעבירים את המתח לרכיבים חשמליים שונים שיורכבו מאוחר יותר. הפסים הללו הם הרכיבים שנמצאים בתחילתו של כל קו חשמל והם ממוקמים על עמודים אם מדובר על קווי מתח עליון או בתוך לוחות חשמל, וכן בתוך מבנים בהם יש צרכני חשמל רבים. פסי הצבירה משמשים מעין מפצלים מכיוון שהם מחוברים למקור מתח מצד אחד ומצד שני, יש מגעים ומפסקים שונים שמהם יוצאים קווי הולכה. איפה מוצאים אותם? "תמחש" היא דוגמא טובה למקום בו אפשר להשיג אותם.

פסי צבירה

 

מבנה פסי צבירה

 

יש פסי צבירה מאלומיניום ויש פסים שמצופים בבדיל בשביל כדי שיתאימו לכבלים מאלומיניום, אך בעיקר פסי הצבירה מיוצרים מנחושת אלקטרוליטית. יש פרמטרים שונים שקובעים את המרחק בו הם מותקנים זה מזה כמו גם הגודל שלהם כשהראשון שבהם הוא המתח בין פסי הצבירה שמכתיב את המרווח בין הפסים, השני הוא שטח החתך של הפסים שהוא פועל יוצא של עוצמת הזרם הרצויה הפעולה רגילה וכמובן, העוצמה של הזרם המקסימלי במידה ויהיה קצר חשמלי שמשפיעה על שני הפרמטרים הקודמים. למה? כי כשיש קצר חשמלי יש שדה אלקטרומגנטי עוצמתי במיוחד שיכול לפגוע ולעוות את צורת הפסים ואת הרכיב החשמלי שמחובר אליהם.

 

 

איתור חברה שמשווקת את הפסים הללו


אם אתם צריכים פסי צבירה בכמות תעשייתית אתם צריכים למצוא חברה איכותית ומקצועית שעוסקת בתעשיות מתכת וחשמל ומשווקת אותם. אתם צריכים לוודא שהחברה עובדת עם אישור של מכון התקנים שמאשר שמדובר על מוצרים תקינים, ועובדת ברמת איכות גבוהה במיוחד. מכיוון שמדובר על רכיבי חשמל שעלולים לפגוע במכשירים במקרה הטוב או חלילה לעשות נזק פיזי, אסור להתפשר על פחות מהטוב ביותר. אם יש לכם המלצה על חברה כזו זה יהיה מצוין, וחשוב שלחברה יהיה צוות טכני מצוין כזה שנותן מענה ברמה גבוהה מתי שצריך, עם כל ההסברים הדרושים ועם כל הפתרונות הרלוונטיים לכם.
 

פסי צבירה - מהם ומה החשיבות שלהם 

 

פסי צבירה הם מרכיבים חשמליים, שהמטרה שלהם לקבע מתח חשמלי קבוע בנקודה ספציפית. המשמעות היא שמן הנקודה הזאת ואילך המתח החשמלי שיועבר הלאה יהיה קבוע. כך ניתן למנוע עליות חדות או לחילופין ירידות חדות במתח החשמלי. זאת, בעיקר אצל הצרכנים הפרטיים שהם צרכני הקצה של החשמל. מה הם בדיוק פסי צבירה? מהו אופן הפעולה של הרכיבים החשמליים האלה? היכן ניתן למצוא רכיבים חשמליים מהסוג הזה שהם איכותיים ביותר? בשורות הבאות נעסוק במתח החשמלי ובויסות שלו מנקודות היציאה לצרכן  הקצה. 

 

כיצד פועלים פסי הצבירה ומדוע הם כל כך חשובים 

 

החשמל מיוצר בתחנות החשמל והוא מועבר באמצעות קווי מתח עליון אל קווי המתח הגבוה. משם עובר החשמל לצרכן הקצה, שהוא למעשה כל אחד ואחד מאיתנו בביתו הפרטי או במקום העבודה שלו. ואולם עליות חדות או לחילופין ירידות חדות במתח החשמלי, עלולות להשפיע לרעה על זרימת החשמל אצל צרכני הקצה. פסי צבירה איכותיים מייצבים את זרם החשמל ומקבעים אותו. פס צבירה אחד יכול להעביר זרם חשמל קבוע למספר מקומות שונים מצד אחד והוא יכול להיות מחובר מצד שני למספר מקורות חשמל. צורת הפעולה הזאת מאפשרת שמירה על זרם יציב וקבוע גם אם אחד ממקורות החשמל מתנתק או מפסיק לפעול וגם אם אחת מנקודות הקצה מצד שני מנותקת. החשיבות הגבוהה של פס צבירה באה לידי ביטוי בעיקר במקרים של קצר חשמלי. פס צבירה סופג את הקצר החשמלי ומונע ממנו לגרום נזקים למכשירים המחוברים אל נקודות הקצה.

 

פסי צבירה - ממה הם מיוצרים


 
פסי צבירה יכולים להיות מיוצרים ממספר חומרים. עם החומרים האלה ניתן למנות נחושת, אלומיניום, בדיל וסוגים אחרים של מתכות. המשותף לכל החומרים האלה הם המוליכות החשמלית הגבוהה שלהם, כאשר פסי הצבירה מנחושת הם בעלי המוליכות החשמלית הגבוהה ביותר. פסי הצבירה מיוצרים בגדלים שונים וממוקמים במרחקים משתנים בהתאם לעוצמת הזרם החשמלי הצפוי לעבור ביניהם. ככל שפסי הצבירה איכותיים יותר, כך היציבות של זרם החשמל העובר ביניהם גבוהה יותר. אנשי המקצוע המיומנים של תמחש, תעשיות מתכת וחשמל, אמונים על יצור פסי צבירה כאמור באיכות הגבוהה ביותר תוך מתן מענה לדרישות ולצרכים של המשתמשים השונים.