מערכות מיזוג אוויר, תעלות פח ומה שביניהן

 

מערכות מיזוג אוויר מתבססות על מספר אלמנטים, ואחד מהם הוא התעלות, דרכן זורם האוויר הקר או החם שנפלט מן המדחס. אחד מסוגי התעלות בהם מקובל לעשות שימוש הוא תעלות פח, והצוות המקצועי של חברת תמחש- תעשיית מתכת וחשמל- מספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על התעלות הללו.

 

מערכת מיזוג מיני מרכזית

 

בבתים פרטיים רבים, ובעיקר באולמות, במשרדי חברות גדולות, ובמלונות נעשה שימוש במערכת מיזוג מיני מרכזית. מערכת מיזוג אוויר כזו מתבססת על מדחס גדול, ועל תעלות שמעבירות את האוויר מחדר לחדר.

 

תעלות שרשוריות או תעלות פח

 

קיימים שני סוגים עיקריים של תעלות למערכות מיזוג אוויר: הסוג הראשון הוא תעלות שרשוריות, שנחשבות זולות יותר, אולם הן גם גורמות להפסד של זרימת אוויר כיוון שהן לא מספיק אטומות. סוג נוסף של תעלות נקרא תעלות פח, תעלות אלה אמנם יקרות יותר, אך הן מפחיתות את הפסדי זרימת האוויר.

 

מי משתמש בתעלות פח?

 

תעלות פח משמשות חברות שמתקינות מערכות אוורור מיני מרכזיות, כאשר התעלות מיוצרות בגדלים שונים כך שיתאימו ליישום הספציפי בו יש בהן צורך. שימוש נוסף שניתן לעשות בתעלות מן הסוג הזה הוא תעלה להעברת כבלים. בשימוש בתעלת פח להעברת כבלים ניתן לשמור עליהם נסתרים מהעין ולהגן עליהם מפני פגיעה.

 

שימושים נוספים בתעשייה

 

שימושים נוספים למערכות אלו אפשר למצוא גם בענף החשמל, בכל הקשור למתקנים השונים הזקוקים למענה שיש לתעלות מסוג זה להציע, בין אם מדובר בארונות לוח חשמל, תאי כבלים, ומתקנים נוספים.

 

איפה קונים תעלות פח?

 

תעלות פח מיוצרות על ידי חברות המתמחות בייצור מוצרי מתכת, וכאשר אתם בוחרים חברה שתספק לכם את המוצרים, חשוב שתבחרו חברה מקצועית ובעלת ניסיון רב שנים. בנוסף, כדאי לבחור בחברה שמייצרת את המוצרים בעצמה, ויודעת להתאים אותם לדרישותיו של הלקוח. בצורה הזו תוכלו לרכוש תעלות בגודל לו אתם זקוקים, ללא צורך בחיתוכים ובהתאמות מסובכות בשעת ההתקנה. כמו כן החברה מתמחה בייצור פרופיל גומי כחלק ממעטפת הייצור הכוללת במוצרים אלו.

 

בטיחות ותקנים

 

אחד ההיבטים החשובים אליו יש להתייחס כאשר מדברים על תעלות פח הוא נושא הבטיחות וההקפדה על התקנים. את התעלות תיישמו במערכת אוורור, ואתם רוצים שהמערכת תפעל בצורה הטובה ביותר, ללא תקלות ובעיות. תעלות העשויות מחומרים מפוקפקים עלולות להתגלות כלא עמידות, לגרום לבריחת אוויר ולפעולה לא תקינה של מערכת האוורור, לכן חשוב שתבחרו בחברה מקצועית המשתמשת בחומרים איכותיים בלבד. ה

 

תעלות פח