כל מה שרציתם לדעת על ידיות מתכת

אם אתם צריכים לבחור ידית כדאי שתדעו שקיים מבחר רחב של ידיות ואחד מהם הוא ידיות עשויות מתכת. הצוות המקצועי של חברת תמחש תעשיות מתכת וחשמל מספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על ידיות מתכת, כדי שתוכלו להחליט האם זהו הסוג המתאים לכם.

 

אילו תכונות צריכה לכלול ידית טובה


ידית טובה צריכה לכלול מספר תכונות שיעשו אותה שמישה ואיכותית. כמו מנעול קפיץ למשל, היא צריכה להיות חזקה מספיק כדי לשאת את הכוח שיופעל עליה בעת השימוש. שנית, היא צריכה להיות באורך הנכון כדי לאפשר אחיזה נוחה. בנוסף, היא צריכה להיות בעלת היקף המאפשר אחיזה מיטבית.

 

הבעיה הארגונומית


ידיות מתכת | תמחש תעשיות מתכת וחשמללא רבים יודעים, אבל עיצוב הידית מהווה בעיה ארגונומית, כיוון שלאנשים שמאליים ולילדים יהיה קשה להשתמש בנוחות מרבית בידית שעוצבה עבור אדם ימני בוגר. ידיות מתכת  פותרות את הבעיה הזו, ובהחלט מהוות פתרון נהדר לדלת.

 

 
שימושי הידית


ידית היא אביזר שימושי ביותר ומיועדת להזיז את החפץ ביתר קלות, או אף לגרום לו להיות שמיש. ידיות משמשות לסירים, דלתות, ארונות ועוד. כאשר בוחרים ידית כדאי שהיא תהיה עשויה מחומר המספק חיכוך, בצורה כזו תימנע החלקה של היד האוחזת בידית. 

 

היתרון של ידיות מתכת


ידיות עשויות בדרך כלל מחומרים שונים כמו פלסטיק, עץ, מתכת ועוד. שימוש במתכת מעניק לידית יתרונות מסוימים. כך למשל, מתכת ידועה כחומר עמיד במיוחד, לעומת הפלסטיק והעץ שהם חומרים מתבלים יחסית. בנוסף, הבלאי של המתכת קטן יותר, כך הידית מחזיקה מעמד במשך זמן ארוך יותר.

 

ידית בטוחה לשימוש


אלמנט נוסף אותו יש לקחת בחשבון בעת בחירת ידית הוא רמת הבטיחות שלה. הידית נועדה לפתוח דלתות, אך לעתים מניחים את היד על הדלת ללא כוונה לפתוח אותה. כדי למנוע את פתיחת הדלת בשוגג יש צורך בידית המתוכננת כך שלא תופעל בטעות. 

 

עיצוב ונראות


אחד האלמנטים החשובים בידית הוא הנראות שלה. הידית נמצאת בחזית הארון או הדלת, ומשפיעה על הנראות שלהם. על ידי בחירה בידית מעוצבת תוכלו להוסיף רבות לדלת. קיימים סוגים רבים של ידיות מתכת, בצבעים ועיצובים כמעט בלתי מוגבלים, כך שתוכלו לבחור בדיוק את מה שמתאים לכם.