מנעול קפיץ – לנעילה פשוטה ביותר

בניגוד למנעולים בעלי מנגנון מסובך, מנעול קפיץ הוא מנעול פשוט ביותר. הוא נפתח בצורה קלה, ומהווה פתרון מושלם לסגירה פשוטה יחסית בצורה קלה. הצוות המקצועי של חברת תמחש תעשיית מתכת וחשמל מספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על מנעול קפיץ.

 

סוגי מנעולים


מנעולים משמשים את האדם עוד משחר ההיסטוריה. מערכת פינים עליה מבוסס מנעול צילינדר נמצאה במצרים ויוצרה כבר לפני כארבעת אלפים שנה. סוגי המנעולים המרכזיים הקיימים הם מנעול צילינדר, מנעול צירופים, מנעול ביומטרי ועוד. 

 

מנעול צילינדר


מנעול צילינדר שולט בשוק מנגנוני הנעילה במשך מאות שנים. זהו המנעול השכיח ביותר, ונפוץ בעיקר כמנעול דלתות ותליה. מנעול צילינדר מורכב ממנגנון נעילה, צילינדר (גליל) ופינים. הצילינדר מוחזק באמצעות מנגנון הנעילה, ומסתובב על ידי מפתח המזיז את הפינים.

 

מהו מנעול קפיץ?


לעומת מנעול צילינדר, שמבוסס על מערכת מורכבת יחסית, מנעול קפיץ מבוסס על מערכת פשוטה יותר. קיימות מערכות שונות של מנעולי קפיץ, אך כולן מבוססות על מנעול חיצוני עם ידית משיכה בצורת וו מתכת. זהו מנעול עם לשונית העשויה מתכת ומתאימה לשימוש במשך שנים רבות.

 

לארגז הטנדר


בגלל פשטותם הרבה, מנעולי קפיץ מהווים פתרון נהדר לדלתות וחפצים אשר לא דורשים נעילה מאסיבית. כך לדוגמה, מנעול שכזה מהווה אמצעי נעילה מצוין לארגזי טנדרים. אין צורך שארגז הטנדר יהיה נעול הרמטית, ועל ידי לחיצה פשוטה על הכפתור הארגז נפתח.

 

לארונות שונים


מנעולי קפיץ מתאימים מאוד גם לארונות חשמל, ארונות פוליאסטר, תקשורת, גז ודמיהם. המנעול כולל לשונית טריקה וידית פתיחה חיצונית. כאשר טורקים את דלת הארון נתפס הקפיץ והדלת ננעלת, ועל ידי לחיצה על כפתור נפתח המנגנון.

 

גם עם מפתח


מנעולי קפיץ ניתנים לשימוש גם עם נעילה של מפתח. מנעול שכזה לא יכיל מנגנון של פינים וצילינדר, אלא יהיה מבוסס על חור המותאם למפתח במקום כפתור. סיבוב המפתח ישחרר את הקפיץ ויפתח את המנעול.

 

קניה והתקנה


כאשר ניגשים לבחור מנעול קפיץ יש לעשות זאת בצורה מושכלת. חשוב לפנות לחנות מוכרת ואמינה שתספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על המנעול. מנעול איכותי עשוי להחזיק שנים רבות, אך רק בתנאי שתקנו את המנעול הנכון ותתקינו אותו בצורה נכונה.
 

מנעול קפיץ - לנעילה פשוטה יותר | תמחש תעשיות מתכת וחשמל