ידיות פלסטיק לארונות חשמל ממתכת ומחומרים אחרים

כל ארון צריך ידית, על כך אין ויכוח. השאלה היחידה היא האם תתקינו ידיות פלסטיק או ידיות מתכת לארון החשמל שלכם. לשתי האופציות יש יתרונות אחדים וחסרונות אחדים, ובמאמר הזה ביקשנו ממומחי חברת תמחש, החברה המובילה לפיתוח, ייצור וישווק אורנות חשמל, ארונות פוליאסטר ומוצרי מתכת שונים,  להסביר על ידיות הפלסטיק דווקא. על ידיות המתכת תוכלו לקרוא בנפרד. 


פונקציונליות תחילה


ידיות הן פריט פונקציונלי, בראש ובראשונה, ואחד הפריטים שאנו משתמשים בהם הכי הרבה. בכל פעם שאנו פותחים ארון אנו נעזרים בידיות כאלה ואחרות, ולא משנה באיזה ארון מדובר. לכן, חשוב מאוד לוודא שהידיות שאנו מתקינים אכן נוחות לשימוש. אם נתקין ידית גדולה מדי או קטנה מדי, או ידית שהצורה שלה לא נוחה לאחיזה, נסבול מחוסר נוחות ונתעצבן כל פעם שנצטרך להשתמש בה. לכן, הדבר הראשון שאנו צריכים לעשות הוא להתאים את הידית הפונקציונלית הנכונה לארון, וזה אינו עניין של מה בכך.


חשיבות העיצוב


התאמה עיצובית מיטבית של הידית לארון היא חלק מהגימור שלו, והידית קובעת במידה רבה את מראהו הסופי של הארון. ידיות פלסטיק מביאות איתן אמירה מסוימת, בעוד ידיות עץ או ידיות מתכת יראו אחרת לגמרי, וייתנו לארון מראה שונה לחלוטין. כמובן שלא רק החומר עושה את ההבדל אלא גם הצורה, ולצורה של הידית חשיבות עיצובית ופונקציונלית גדולה. כאשר מדובר בארון חשמל או ארון מתכת אחר הדרישות העיצוביות שונות הרבה פעמים מהדרישות העיצוביות שיש לנו כלפי ארון מסוג אחר, וכדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום לגבי העיצוב הנכון של הארון, הן מבחינת העיצבו והן מבחינת הפונקציונליות. 


עיצוב של ארונות חשמל


אין מניעה להתקין בארונות חשמל ידיות פלסטיק צבעוניות, לדוגמא, שבולטות על גבי הארון, או ידיות בצורת לא שגרתיות, אך כאשר מדובר בארונות חשמל ובארונות מתכת בכלל ברוב המקרים אנשים מעדיפים ידיות שמשתלבות בצורה הטובה ביותר בארון. כאשר מדובר בארונות חשמל הדגש הגדול יותר ניתן לפונקציונליות של הידית מצד אחד, כלומר לשימוש הנוח והבטיחותי בידית בעת סגירה ופתיחה של הארון, ומצד שני להשתלבות הטובה ביותר שלה במראה הארון, ולאו דווקא הבלטה שלה לצרכים עיצוביים.  

 

מה עדיף: ידיות פלסטיק או ידיות מתכת?

 

ארון משרדי, דלת כניסה לבית, ארון הזזה לחדר שינה או דלת פנים. אלה ועוד צריכים ידיות, שיאפשרו פתיחה נוחה של הדלת.

 

לכל ארון ודלת

 

יש המון סוגים של דלתות. הן עשויות מחומרים שונים, ונועדות לסגור פתחים שונים. יש דלתות לארונות, דלתות כניסה לבית, דלתות פנים ועוד. המשותף לכל סוגי הדלתות הוא שהן זקוקות גם לידית. הידית היא רכיב המשמש לפתיחה של הדלת, ולמעשה עושה את השימוש בה נוח יותר. אבל ידית היא לא רק אביזר שימושי, אלא גם פריט עיצובי שצריך להשתלב בגוף הארון או הדלת.

 

ידיות פלסטיק וידיות מתכת

 

כשם שיש סוגים שונים של דלתות, כך יש סוגים שונים של ידיות. הידיות מורכבות מחומרים שונים, ומעוצבות בסגנונות מגוונים. אנחנו רוצים להתמקד כאן בשני סוגים של ידיות, ידיות פלסטיק וידיות מתכת, ולהסביר לכם כיצד לבחור את הידית המתאימה לכם.

 

תחשבו על העמידות

 

בבחירת ידיות יש לקחת בחשבון כמה פרמטרים חשובים. קודם כל נחשוב על העמידות. יש להבין לאיזה ייעוד אתם בוחרים את הידיות. אם מדובר בדלת חוץ, כנראה שעדיף לכם לבחור ידיות ברזל, שיהיו חזקות יותר, זאת כיוון שברזל נחשב עמיד וחזק. אם מדובר בידית שתשמש ארון שנמצא בתוך הבית תוכלו לשקול שימוש בידיות פלסטיק.

 

משקל

 

בנוסף לעמידות, כדאי לחשוב על המשקל של הידית. ידיות ברזל יהיו כבדות יותר ולא יתאימו לכל עניין. לעומת זאת, ידית פלסטיק תהיה קלה יותר, ואם מדובר בארון קטן יחסית בו משקל הידית משמעותי בחירה בידית פלסטיק עשויה להתברר כיעילה.

 

מחיר ונראות

 

גם סוגיית המחיר חשובה. ידיות ברזל אמנם עמידות יותר, אבל הן עשויות להיות יקרות יותר. אתם צריכים לחשוב מה יותר חשוב לכם, עמידות או מחיר. בנוסף כדאי לחשוב גם על הנראות. האם ברזל מתאים לעיצוב של הדלת שלכם? האם פלסטיק מתאים? נסו לחשוב מה משתלב טוב יותר. אם ידיות פלסטיק נראות לכם כמו הפתרון הנכון, תלכו על זה, ואם ברזל משתלב לכם יותר טוב במראה הכללי, כדאי שתבחרו בו.

ידיות פלסטיק לארונות חשמל