כל מה שצריך לדעת על ציר לריתוך

כאשר מדברים על ציר סימטרי מתכוונים לישר שהסימטריה היא ביחס אליו. בדומה לכך, ציר לדלת הוא הציר המהווה את הנקודה סביבה נעה הדלת בצורה סימטרית. הצוות המקצועי של תמחש תעשיות מתכת וחשמל, המתמחה גם בגומי אטימה, מספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על ציר לריתוך.

 

מהו ציר לריתוך?

 

צירים משמשים כנקודות משען לדלתות, חלונות ומכונות שונות, וציר לריתוך משמש בדרך כלל לשערים ולדלתות ברזל. צורתו של ציר לריתוך תהיה מורכבת בדרך כלל מציר ברזל ושתי כנפיים. הכנפיים הן מעין ריבועי ברזל שטוחים המרותכים לדלת ולמשקוף. בצורה הזו הדלת מתחברת למשקוף ונעה על גבי הציר בתנועה מדויקת וסימטרית.

 

סוגי צירים לריתוך

 

צירים לריתוך שונים זה מזה בגודלם, בייעוד שלהם ובחומר מהם הם עשויים. תוכלו למצוא ציר כנף לריתוך עם פין פריק, בגדלים שונים כמו קוטר 100 ו-120 מ"מ, או בגדלים קטנים יותר כמו קוטר 10 מ"מ. הצירים עשויים ממתכות שונות כמו ברזל ונירוסטה, כאשר נירוסטה הוא חומר מומלץ במיוחד כיוון שהוא לא מחליד או צובר לכלוך ובעל כושר עמידות גבוה במיוחד.

 

ציר לריתוך נפוץ במיוחד הוא הוא ציר ספר, והוא קרוי כך כיוון שכאשר הוא נמצא במצב פתוח הוא מזכיר את צורתו של ספר. בדומה לציר כנף, הציר בנוי מגליל מרכזי וכנפיים, אלא שבמקרה הזה הכנפיים יושבות זו מול זו. צירים מסוג זה משמשים למגוון רחב מאוד של שימושים, החל ממכסים לקופסאות קטנות ועד דלתות כבדות. ציר ספר לריתוך ישמש בדרך כלל לשערים כבדים כיוון שהוא מאפשר חיבור חזק של השער אל הציר.

 

לעתים נעשה שימוש בדלתות כבדות במיוחד, כך למשל בכניסה למקלטים בדרך כלל תימצא דלת ברזל כבדה מאוד. לדלתות ושערים כבדים במיוחד מומלץ להשתמש בצירים המותאמים למשקל כבד,וציר לדוגמה הוא ציר ארבע כנפי לריתוך שכולל פין פריק מברזל וטבעת פליז.

 

איך בוחרים ציר?

 

אחד הדברים החשובים עליהם תקפידו בבחירת צירים הוא התאמתם לייעוד אליו הם עתידים לשמש. ההתאמה צריכה להיות מבוססת על גודל הציר, גודל הדלת, על משקלה ועוד. בנוסף, חשוב לרכוש ציר לריתוך מחברה אמינה ומקצועית כדי להבטיח שהוא הטוב ביותר שתוכלו למצוא.

 

ציר לריתוך | תמחש תעשיות מתכת