פרופילי גומי לאיטום, מסגור ובידוד פתחים מפני פגעי הסביבה

הפרופילים מהווים שם כללי להגדרת חלקים בעלי חתכים מוגדרים, ונהוג לעשות בהם שימוש במגוון רחב של תחומים וענפים שונים, כמו הבנייה האדריכלות, התעשייה והאלקטרוניקה, התחבורה, הזגגות וכיוצא בזה.
 

הפרופילים עשויים מחומרים שונים החל מפלדה, אלומיניום וברזל, ועד לפרופילי גומי ממגוון סוגים, בהם סיליקון, ניאופרן, EPDM, ניטריל ועוד, והם ממלאים כיום הן את המרחב הפרטי והן את המרחב הציבורי.
 

הפרופילים משמשים בעיקר לאיטום ובידוד פתחים מפני פגעי הסביבה, וכן למסגור ולהרכבת מוצרים כמו דלתות, חלונות, משקופים, ארונות חשמל, מערכות סולריות, רהיטים, שלטים ועוד. התכנון והייצור של הפרופילים נעשה באופן פרטני, במבחר רחב של מידות ותצורות גאומטריות, ובהתאמה מלאה לצרכיו האינדיבידואליים של כל לקוח ולקוח.

 

פרופיל גיבוי עבור טיפול בתפרי ההתפשטות


המומחים מבית חברת תמחש, המתמחה בפיתוח וייצור ארונות פוליאסטר לחשמל , לוחות חשמל וארונות תקשורת ופיקוד, ונחשבת לאחת מחברות הגדולות והמובילות בתחום, מסבירים כי פרופילי גומי מיוצרים באמצעות מגוון שיות טכנולוגיות שונות ולמגוון רחב של שימושים שונים, כמו לדוגמה פרופילי נפה, עצרי מים, צינורות, שרוולים ועוד.
 

אחד מהפרופילים שבהם נהוג לעשות שימוש נרחב בתחום הבניין ושיקום מבנים הוא פרופיל הגיבוי שהנו רצועה גמישה המוחדרת לעומק תפר ההתפשטות במטרה לתפקד כמשענת תומכת עבור חומרי האטימה הטריים אשר מיושמים מעליה.
 

מיקום פרופיל הגיבוי הוא שקובע את העובי המדויק של חומר האטימה, ובכך מונע מצב שבו עובי החומר המיושם גבוה מידי, דבר שעלול לפגוע בכישורי ההתכווצות וההתמתחות של החומר אל הצדדים במהלך תנועות ההתפשטות וההתכווצות של התפר.

 

עמידות בפני מרבית הכימיקלים שבהם נהוג לעשות שימוש


באופן כללי, לשימוש בפרופילי גומי ישנם יתרונות רבים, כמו עלויות נמוכות יותר בהשוואה לפרופילים העשויים מחומרים אחרים ומתאפיינים לרוב בהרכבה פשוטה, ובמידה ונרכשו בחברה ידועה ואמינה, אזי קרוב לוודאי שהם מפלסטיק באיכות גבוהה, עומדים בתקן ועמידים לקרני UV.
 

אנשי המקצוע מבית חברת תמחש מציינים כי ניתן לייצר חתכי פרופילים מגומי הזהים בתצורה שלהם לפרופילים מכל חומר אחר, והם בדרך כלל עמידים בפני מרבית הכימיקלים שבהם נהוג לעשות שימוש.
 

זאת ועוד, פרופילי הגומי עמידים הן בפני עובש ובקטריות והן השפעותיו של מזג אויר וניתן להזמינם במגוון רחב של חתכים, גדלים וצבעים בהתאם לאופי השימוש ולצרכים הספציפיים של כל לקוח ולקוח.

 

פרופילים הם מעין מסגרות המשמשות לבנייה ואיטום במגוון תחומים, ואחד מסוגי הפרופילים המומלצים ביותר לשימוש הם פרופילי גומי.

 

מה זה בעצם פרופילים?

 

פרופילים הם שם כללי המשמש להגדרת מסגרות בעלות חיתוך מסוים. הפרופילים משמשים בתחומים שונים, כמו בניה הידראולית, תעשייה ואלקטרוניקה, זגגות ועוד, והם מתאימים לשימוש הן במרחב הפרטי והן במרחב הציבורי. אפשר למצוא פרופילים העשויים מחומרים שונים כמו פלדה, ברזל, אלומיניום וגומי, כאשר פרופילי גומי יהיו עשויים בדרך כלל מסיליקון, ניאופרן, ניטריל ועוד.

 

למה הפרופילים משמשים?

 

יש פרופילים מסוגים שונים והם משמשים לשימושים מגוונים. ראשית, הם מסייעים למסגור ולהרכבה של מוצרים כמו חלונות, דלתות, שלטים, ארונות חשמל ועוד. שנית, פרופילים מסייעים לאיטום ולבידוד של פתחים. כך לדוגמה, באמצעות הוספת פרופיל גומי לחלון אפשר להשיג אטימה טובה יותר, וליצור חדר קריר יותר בקיץ וחמים יותר בחורף.

 

היתרונות של פרופיל גומי

 

כאמור, ישנם סוגים שונים של פרופילים, אולם אחד הסוגים המומלץ לשימוש הוא פרופילי גומי. היתרון הראשון של פרופילים עשויים גומי הוא עלותם הנמוכה. כך לדוגמה, ביחס לפרופילים העשויים מברזל או פלדה, פרופילי גומי הרבה יותר זולים ונגישים.

 

עמידות רבה

 

בתעשיות השונות נעשה שימוש נרחב בכימיקלים מסוגים שונים, שעלולים לפגוע בפרופיל. פרופילים מגומי עמידים מפני רוב הכימיקלים בהם מקובל לעשות שימוש, לכן הם יעילים לשימוש בתעשיות השונות. בנוסף, הם מכילים חומרים מיוחדים שעושים אותם עמידים לבקטריות ועובש, כך הם נשמרים תקינים זמן רב יותר.

 

פרופילים בהתאמה אישית

 

כל לקוח זקוק לפרופילים לייעוד שונה, ולכן טבעי שהוא ירצה אותם בגודל ובצורה מסוימת. חשוב להבין שאפשר להזמין פרופילים בהתאם למידות ולצורות לה אתם זקוקים, כך שהפרופיל יתאים בדיוק לשימושים שאתם מייעדים לו. על ידי התאמה אישית של גודל הפרופיל, החתכים שלו, ואפילו הצבעים תוכלו להשיג פונקציונליות מירבית. בנוסף, פרופיל גומי יכול להיות זהה לכל פרופיל מחומר אחר, כך שתוכלו להתאים את הפרופיל בדיוק לצרכים שלכם.

פרופילי גומי לאיטום, מסגור ובידוד פתחים מפני פגעי הסביבה